FINEMAR AKGRT Canlı Analiz →
AKGRT
Aksigorta
4,77 ₺
+%1,49

Aksigorta (AKGRT) Temel Oranlar

AKGRT F/K oranı 3,28 ile Sigorta sektörü medyanı olan 4,53 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %25,0 düzeyinde; Sigorta sektörü medyanı %33,9.

Güncel Çarpanlar

F/K
3,28
PD/DD
0,82
Piyasa Değeri
7,69 Mr ₺
FD/FAVOK
A/D
F/Satış
A/D

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/92026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/12
SIGORTA RASYOLARI
Teknik Kar Marji (%)12,3610,315,7119,4421,1320,0814,8314,16
Bilesik Rasyo (%)87,6489,6994,2980,5678,8779,9285,1785,84
Yatirim Geliri / Net Kar (%)398,10391,22375,79298,69286,39292,18331,14346,25
Teknik Karsilik Karsilama (%)115,07120,13120,13122,93128,87129,93131,96125,79
Likit Varlik / Kisa Vadeli Yukumluluk (%)81,6583,5778,7380,1884,2684,2879,1478,76
Teknik Karsilik / Ozkaynak (x)2,412,502,482,252,032,172,412,47
BILANCO YAPISI
Ozkaynak Orani (%)22,3521,4120,5622,1724,0322,6319,6619,92
Kaldirac (Aktif/Ozkaynak) (x)4,474,674,864,514,164,425,095,02
Aktif Karliligi (ROA) (%)5,585,726,327,219,138,817,027,26
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)24,9726,7230,7532,5137,9938,9235,7036,46

Sık Sorulan Sorular

AKGRT PD/DD oranı kaç?

AKGRT hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,82 düzeyindedir. Sigorta sektörü medyanı 1,41.

AKGRT ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AKGRT özkaynak kârlılığı %25,0 düzeyindedir (Sigorta sektörü medyanı %33,9).

Sigorta sektöründen diğer hisseler

ANHYTAnadolu Hayat Emeklilik A.Ş.ANSGRAnadolu SigortaQUICKQuick SigortaRAYSGRay SigortaTURSGTürkiye SigortaAGESAAgesa Hayat ve Emeklilik

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AKGRT canlı analizini aç →