FINEMAR AKFYE Canlı Analiz →
AKFYE
Akfen Yenilenebilir Enerji
3,65 ₺
-%8,29

Akfen Yenilenebilir Enerji (AKFYE) Temel Oranlar

AKFYE F/K oranı 9,65 ile Elektrik Üretim sektörü medyanı olan 10,15 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %3,9 düzeyinde; Elektrik Üretim sektörü medyanı %3,9.

Güncel Çarpanlar

F/K
9,65
PD/DD
0,38
Piyasa Değeri
26,21 Mr ₺
FD/FAVOK
10,82
F/Satış
3,94

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,500,580,651,041,131,380,851,18
Likidite (Asit-Test) Orani0,500,580,641,041,131,380,841,18
Nakit Orani0,290,350,450,740,500,760,400,80
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)20,0323,7526,2728,1527,8226,8127,0035,83
Finansal Borc Orani (%)14,5615,6716,8619,5019,0618,6316,2921,79
Ozkaynak Orani (%)79,9776,2573,7371,8572,1873,1973,0064,17
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,090,100,090,100,100,110,120,16
Stok Devir Hizi2.229,052.272,642.128,66820,931.851,122.151,342.246,535.152,27
Alacak Devir Hizi8,9911,6812,4411,878,0510,5910,7715,09
Borc Devir Hizi6,2310,493,533,754,9711,464,517,78
Ozkaynak Devir Hizi0,120,130,130,150,150,160,180,29
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)40,6231,2529,3530,7645,3734,4733,8824,18
Stokta Kalma Suresi (gun)0,160,160,170,440,200,170,160,07
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)58,5434,80103,3797,2673,4831,8580,9946,93
Nakit Donusu (gun)-17,76-3,39-73,85-66,06-27,922,78-46,94-22,67
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)3,141,882,580,36-0,19-0,710,3212,30
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)3,932,463,500,50-0,26-0,970,4319,16
ROIC (%)3,263,944,090,870,630,410,8212,43
Brut Kar Marji (%)16,9621,7930,8130,5132,1628,9339,1120,86
Esas Faaliyet Kar Marji (%)8,8113,3947,3322,9924,5520,267,3418,06
FAVOK Marji (%)48,0749,4054,9553,5853,6151,6056,9058,50
Net Kar Marji (%)41,0127,3833,6421,6927,4171,773,0918,12
Hisse Basina Kar (TL)0,380,210,270,03-0,02-0,060,020,95
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,0421,7931,9627,2934,8628,93109,486,49
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)3,2013,39142,4519,9528,1220,26-33,958,00
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)46,4449,4060,3353,5155,2951,6050,7444,95
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)57,7127,3880,3210,57-9,5371,77-54,84-13,75

Sık Sorulan Sorular

AKFYE PD/DD oranı kaç?

AKFYE hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,38 düzeyindedir. Elektrik Üretim sektörü medyanı 0,48.

AKFYE FD/FAVOK oranı kaç?

AKFYE için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 10,82 düzeyindedir.

AKFYE F/Satış oranı kaç?

AKFYE hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 3,94 düzeyindedir.

AKFYE ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AKFYE özkaynak kârlılığı %3,9 düzeyindedir (Elektrik Üretim sektörü medyanı %3,9).

Elektrik Üretim sektöründen diğer hisseler

AKSENAksa EnerjiAKSUEAksu EnerjiARFYEArf Bio EnerjiAYDEMAydem EnerjiAYENAyen EnerjiBESTEBest Brands GrupBIGENBirleşim Grup EnerjiBIOENBiotrend Enerji

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AKFYE canlı analizini aç →