FINEMAR AKFIS Canlı Analiz →
AKFIS
Akfen İnşaat
15,41 ₺
-%7,45

Akfen İnşaat (AKFIS) Temel Oranlar

AKFIS F/K oranı 33,60 ile İnşaat- Taahhüt sektörü medyanı olan 10,14 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %4,7 düzeyinde; İnşaat- Taahhüt sektörü medyanı %11,6.

Güncel Çarpanlar

F/K
33,60
PD/DD
1,57
Piyasa Değeri
58,86 Mr ₺
FD/FAVOK
91,87
F/Satış
4,80

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,491,621,481,471,431,440,970,97
Likidite (Asit-Test) Orani1,391,521,401,401,351,370,920,92
Nakit Orani0,110,230,190,190,210,260,080,08
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)42,8243,3445,5047,2748,2247,8352,8954,96
Finansal Borc Orani (%)31,4032,9236,2338,6940,4241,0646,9548,85
Ozkaynak Orani (%)57,1856,6654,5052,7351,7852,1747,1145,04
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,210,200,190,180,160,170,190,12
Stok Devir Hizi19,4420,4020,0220,7217,1518,3623,9913,14
Alacak Devir Hizi6,467,645,306,305,846,608,125,24
Borc Devir Hizi6,778,455,446,196,076,486,973,65
Ozkaynak Devir Hizi0,380,370,370,370,300,320,430,26
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)56,5047,8168,8657,9562,4855,2744,9369,61
Stokta Kalma Suresi (gun)18,7717,8918,2317,6121,2819,8815,2127,79
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)53,9143,2267,1458,9960,1356,3752,40100,11
Nakit Donusu (gun)21,3722,4819,9516,5723,6318,787,74-2,71
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,674,472,900,911,601,730,352,75
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)4,667,885,321,733,083,320,756,11
ROIC (%)27,4234,4335,5433,2539,6235,1533,8019,82
Brut Kar Marji (%)11,2413,396,766,273,248,877,519,20
Esas Faaliyet Kar Marji (%)138,13184,19188,16225,95274,08273,63183,67223,68
FAVOK Marji (%)7,179,372,991,98-1,782,432,964,50
Net Kar Marji (%)4,5428,9417,326,309,84-6,332,071,52
Hisse Basina Kar (TL)0,460,740,440,130,220,220,050,35
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)9,0213,397,9511,39-2,108,872,4911,75
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)90,74184,1996,52144,70274,50273,6364,69302,54
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)4,929,375,438,35-5,782,43-1,628,14
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-20,5528,9444,050,3325,19-6,333,7217,05

Sık Sorulan Sorular

AKFIS PD/DD oranı kaç?

AKFIS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,57 düzeyindedir. İnşaat- Taahhüt sektörü medyanı 1,39.

AKFIS FD/FAVOK oranı kaç?

AKFIS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 91,87 düzeyindedir.

AKFIS F/Satış oranı kaç?

AKFIS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 4,80 düzeyindedir.

AKFIS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AKFIS özkaynak kârlılığı %4,7 düzeyindedir (İnşaat- Taahhüt sektörü medyanı %11,6).

İnşaat- Taahhüt sektöründen diğer hisseler

ENKAIEnka İnşaatGLRMKGülermak Ağır SanayiKUYASKuyas Yatırım AŞTKFENTekfen HoldingYEOTKYEO TeknolojiYYAPIYesil Yapi

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AKFIS canlı analizini aç →