FINEMAR AKFGY Canlı Analiz →
AKFGY
Akfen GYO
2,21 ₺
-%2,64

Akfen GYO (AKFGY) Temel Oranlar

AKFGY F/K oranı 6,53 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %3,7 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
6,53
PD/DD
0,24
Piyasa Değeri
8,62 Mr ₺
FD/FAVOK
9,66
F/Satış
5,87

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/92026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran3,022,992,892,223,283,082,642,99
Likidite (Asit-Test) Orani0,771,131,150,841,481,371,231,55
Nakit Orani0,510,760,890,530,860,860,971,20
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)22,3827,2827,6026,9723,5623,9424,4824,50
Finansal Borc Orani (%)9,3012,2912,9812,1410,9211,5611,4111,78
Ozkaynak Orani (%)77,6272,7272,4073,0376,4476,0675,5275,50
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,030,050,050,040,040,050,040,04
Stok Devir Hizi0,030,050,040,040,040,040,040,05
Alacak Devir Hizi2,643,937,143,962,753,586,064,04
Borc Devir Hizi0,630,740,400,200,370,310,210,26
Ozkaynak Devir Hizi0,040,060,060,060,060,060,060,06
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)138,1692,8651,1292,25132,51101,8260,2390,26
Stokta Kalma Suresi (gun)11.378,277.797,948.761,679.675,3510.338,289.010,628.768,817.814,69
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)579,97492,39908,061.869,60983,211.194,131.730,931.429,42
Nakit Donusu (gun)10.936,467.398,427.904,727.898,019.487,587.918,317.098,116.475,53
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,893,534,095,843,593,215,694,71
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)3,724,865,657,994,704,227,536,23
ROIC (%)9,839,559,749,306,606,549,329,80
Brut Kar Marji (%)91,7692,1092,6694,2094,4095,9295,3896,06
Esas Faaliyet Kar Marji (%)81,7782,0181,21210,4782,0378,5563,90203,26
FAVOK Marji (%)82,4182,6382,3484,3083,1479,9167,5188,89
Net Kar Marji (%)-11,3614,1321,15158,69120,27158,96328,90118,81
Hisse Basina Kar (TL)0,340,480,520,670,360,300,500,37
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)99,1691,6192,6693,6392,2296,2395,3895,56
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)87,0282,7181,21575,7787,0687,0063,90350,62
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)87,3482,9082,3487,5987,7987,0667,5185,65
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)545,657,9021,15267,9764,5460,92328,902,15

Sık Sorulan Sorular

AKFGY PD/DD oranı kaç?

AKFGY hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,24 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

AKFGY FD/FAVOK oranı kaç?

AKFGY için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 9,66 düzeyindedir.

AKFGY F/Satış oranı kaç?

AKFGY hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 5,87 düzeyindedir.

AKFGY ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AKFGY özkaynak kârlılığı %3,7 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

AKMGYAkmerkez GYOAKSGYAkis GYOALGYOAlarko GYOASGYOAsce GYOATAGYAta GYOAVGYOAvrasya YOAVPGYAvrupakent GYOBEGYOBatı Ege GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AKFGY canlı analizini aç →