FINEMAR AHSGY Canlı Analiz →
AHSGY
Ahes GYO
5,47 ₺
-%3,53

Ahes GYO (AHSGY) Temel Oranlar

AHSGY F/K oranı 1,11 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %33,1 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
1,11
PD/DD
0,37
Piyasa Değeri
3,95 Mr ₺
FD/FAVOK
6,58
F/Satış
6,74

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran39,2238,0637,6132,2834,8470,7644,3726,24
Likidite (Asit-Test) Orani32,2431,1431,1226,1827,0454,9634,4720,91
Nakit Orani21,4725,5129,3524,9025,7352,2133,1320,64
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)22,6122,2221,7517,7914,8514,5314,380,97
Finansal Borc Orani (%)0,000,000,000,000,000,010,000,00
Ozkaynak Orani (%)77,3977,7878,2582,2185,1585,4785,6299,03
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,060,060,060,070,030,030,020,01
Stok Devir Hizi0,330,340,360,350,100,080,060,00
Alacak Devir Hizi26,9926,2525,8866,8715,809,396,9715,29
Borc Devir Hizi10,707,6025,0988,2710,033,495,310,00
Ozkaynak Devir Hizi0,070,080,080,080,040,030,020,01
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)13,5213,9014,105,4623,1038,8652,3823,87
Stokta Kalma Suresi (gun)1.118,591.068,951.017,751.043,393.505,464.773,186.358,10-
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)34,1148,0314,554,1336,41104,4468,74-
Nakit Donusu (gun)1.098,001.034,821.017,311.044,723.492,164.707,616.341,73-
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)25,6026,2626,638,78-4,12-4,94-3,8430,60
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)33,0933,7634,0310,68-4,84-5,78-4,4930,90
ROIC (%)33,6933,7133,43-2,50-5,41-5,98-8,3617,22
Brut Kar Marji (%)92,9793,1681,1081,3985,0084,1084,17100,00
Esas Faaliyet Kar Marji (%)79,1779,96588,4175,8467,7561,87-440,1536,25
FAVOK Marji (%)78,4578,1374,5476,1168,4860,3158,7739,64
Net Kar Marji (%)-63,42-159,12596,53268,8570,12-39,73-236,26404,83
Hisse Basina Kar (TL)4,914,704,331,03-0,37-0,41-0,292,30
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)92,7793,1679,4880,3385,5984,1077,00100,00
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)78,3479,963.408,9478,2171,6061,87-655,7865,88
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)78,8078,1365,9178,3473,8360,3167,4267,27
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)37,47-159,122.399,66327,10142,03-39,73-526,43359,00

Sık Sorulan Sorular

AHSGY PD/DD oranı kaç?

AHSGY hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,37 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

AHSGY FD/FAVOK oranı kaç?

AHSGY için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 6,58 düzeyindedir.

AHSGY F/Satış oranı kaç?

AHSGY hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 6,74 düzeyindedir.

AHSGY ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AHSGY özkaynak kârlılığı %33,1 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

AKFGYAkfen GYOAKMGYAkmerkez GYOAKSGYAkis GYOALGYOAlarko GYOASGYOAsce GYOATAGYAta GYOAVGYOAvrasya YOAVPGYAvrupakent GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AHSGY canlı analizini aç →