FINEMAR AHGAZ Canlı Analiz →
AHGAZ
Ahlatçı Doğalgaz
43,80 ₺
+%2,53

Ahlatçı Doğalgaz (AHGAZ) Temel Oranlar

AHGAZ F/K oranı 20,11 ile Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektörü medyanı olan 15,76 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %9,4 düzeyinde; Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektörü medyanı %10,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
20,11
PD/DD
1,90
Piyasa Değeri
113,88 Mr ₺
FD/FAVOK
5,17
F/Satış
1,56

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,021,031,010,991,001,031,101,02
Likidite (Asit-Test) Orani1,021,031,010,990,991,021,091,01
Nakit Orani0,290,340,230,270,250,370,270,29
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)76,2778,0477,5673,8172,2972,8973,8868,24
Finansal Borc Orani (%)3,263,273,944,765,396,616,205,56
Ozkaynak Orani (%)23,7321,9622,4426,1927,7127,1126,1231,76
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,360,360,340,420,430,480,420,46
Stok Devir Hizi163,94150,57141,55183,75181,94148,91146,61152,12
Alacak Devir Hizi35,3413,959,6830,6830,1713,628,7219,64
Borc Devir Hizi17,717,826,1114,3816,648,396,3112,38
Ozkaynak Devir Hizi1,431,521,451,491,431,541,421,28
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)10,3326,1637,7011,9012,1026,8041,8618,59
Stokta Kalma Suresi (gun)2,232,422,581,992,012,452,492,40
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)20,6146,6659,7525,3821,9343,5057,8229,49
Nakit Donusu (gun)-8,05-18,07-19,48-11,49-7,83-14,25-13,47-8,51
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,241,531,351,580,871,591,756,50
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)9,456,976,016,033,145,886,7120,47
ROIC (%)14,5313,4410,7710,867,7411,7111,6515,10
Brut Kar Marji (%)24,9525,4320,3918,7418,4917,5612,8311,50
Esas Faaliyet Kar Marji (%)21,9525,3916,0917,4116,4416,6614,7415,28
FAVOK Marji (%)22,8622,9218,3416,4215,7615,7212,4211,95
Net Kar Marji (%)9,909,525,367,196,018,765,849,08
Hisse Basina Kar (TL)2,181,471,111,040,500,680,681,82
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)24,1525,4324,0919,6120,1217,5614,837,97
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)16,2725,3913,1320,8916,0416,6613,936,68
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)22,7522,9222,6518,7915,8115,7213,127,25
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)10,539,521,2711,401,218,760,96-7,66

Sık Sorulan Sorular

AHGAZ PD/DD oranı kaç?

AHGAZ hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,90 düzeyindedir. Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektörü medyanı 1,46.

AHGAZ FD/FAVOK oranı kaç?

AHGAZ için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 5,17 düzeyindedir.

AHGAZ F/Satış oranı kaç?

AHGAZ hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,56 düzeyindedir.

AHGAZ ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AHGAZ özkaynak kârlılığı %9,4 düzeyindedir (Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektörü medyanı %10,3).

Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektöründen diğer hisseler

ARASEDoğu Aras EnerjiBASGZBaşkent DoğalgazENERYEnerya EnerjiENJSAEnerjisa EnerjiVEYASŞirket Kartı

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AHGAZ canlı analizini aç →