FINEMAR AGHOL Canlı Analiz →
AGHOL
Anadolu Grubu Holding
28,82 ₺
+%2,27

Anadolu Grubu Holding (AGHOL) Temel Oranlar

AGHOL F/K oranı 14,71 ile Holdingler sektörü medyanı olan 7,42 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %3,6 düzeyinde; Holdingler sektörü medyanı %11,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
14,71
PD/DD
0,53
Piyasa Değeri
70,19 Mr ₺
FD/FAVOK
1,99
F/Satış
0,08

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,950,940,940,950,930,941,021,07
Likidite (Asit-Test) Orani0,580,590,580,630,600,580,660,73
Nakit Orani0,270,280,330,340,290,270,430,45
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)83,7582,8683,3083,3583,8982,9083,5483,00
Finansal Borc Orani (%)21,7821,8422,1523,0923,9524,1121,3420,61
Ozkaynak Orani (%)16,2517,1416,7016,6516,1117,1016,4617,00
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,171,211,151,151,131,201,211,31
Stok Devir Hizi6,647,186,587,206,526,876,457,09
Alacak Devir Hizi14,3817,1222,2116,6414,1417,7925,4017,42
Borc Devir Hizi4,284,814,214,304,114,774,304,35
Ozkaynak Devir Hizi7,267,056,956,847,047,127,339,21
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)25,3821,3216,4321,9425,8120,5114,3720,95
Stokta Kalma Suresi (gun)54,9750,8655,5150,7155,9853,1156,6151,46
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)85,2675,9686,7284,9088,7176,5084,9383,89
Nakit Donusu (gun)-4,91-3,78-14,78-12,25-6,91-2,87-13,94-11,48
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,580,520,370,190,260,610,952,48
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)3,603,042,201,151,623,545,7914,60
ROIC (%)7,297,607,083,302,863,845,927,93
Brut Kar Marji (%)27,8827,0027,9428,3327,0825,4029,1129,43
Esas Faaliyet Kar Marji (%)1,50-0,282,513,301,20-1,803,084,44
FAVOK Marji (%)8,957,519,6410,178,255,5610,0010,74
Net Kar Marji (%)0,751,000,350,870,330,430,921,78
Hisse Basina Kar (TL)1,961,581,030,520,671,412,135,37
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)28,6527,0026,6330,5828,5025,4027,9830,79
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)3,05-0,28-0,147,093,71-1,80-1,686,53
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)10,207,517,8713,6210,515,567,4013,02
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)0,541,00-1,391,840,250,43-2,102,07

Sık Sorulan Sorular

AGHOL PD/DD oranı kaç?

AGHOL hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,53 düzeyindedir. Holdingler sektörü medyanı 0,50.

AGHOL FD/FAVOK oranı kaç?

AGHOL için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 1,99 düzeyindedir.

AGHOL F/Satış oranı kaç?

AGHOL hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,08 düzeyindedir.

AGHOL ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AGHOL özkaynak kârlılığı %3,6 düzeyindedir (Holdingler sektörü medyanı %11,0).

Holdingler sektöründen diğer hisseler

AKYHOAkdeniz Yatırım HoldingALARKAlarko HoldingATSYHAtlantis YOAVHOLAvrupa Yatırım HoldingBERABera HoldingBINHO1000 YatırımlarBRYATBorusan YatırımCOSMOCosmos Yatırım Holding

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AGHOL canlı analizini aç →