FINEMAR AGESA Canlı Analiz →
AGESA
Agesa Hayat ve Emeklilik
195,20 ₺
-%2,45

Agesa Hayat ve Emeklilik (AGESA) Temel Oranlar

AGESA F/K oranı 5,31 ile Sigorta sektörü medyanı olan 4,53 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %54,9 düzeyinde; Sigorta sektörü medyanı %33,9.

Güncel Çarpanlar

F/K
5,31
PD/DD
2,92
Piyasa Değeri
35,14 Mr ₺
FD/FAVOK
A/D
F/Satış
A/D

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
SIGORTA RASYOLARI
Teknik Kar Marji (%)10,1810,516,986,717,346,552,241,96
Bilesik Rasyo (%)89,8289,4993,0293,2992,6693,4597,7698,04
Yatirim Geliri / Net Kar (%)105,95106,95109,07110,06111,99120,85133,51143,46
Teknik Karsilik Karsilama (%)119,59120,25123,77120,04117,17117,25120,27118,19
Likit Varlik / Kisa Vadeli Yukumluluk (%)397,22395,93417,60409,05425,58387,45418,09432,05
Teknik Karsilik / Ozkaynak (x)4,394,784,544,925,325,945,265,58
Hayat Teknik Marji (%)14,9413,7214,8313,7313,399,9510,859,90
Emeklilik Teknik Marji (%)-8,05-0,23-32,52-29,10-22,88-8,04-35,26-31,73
BILANCO YAPISI
Ozkaynak Orani (%)2,311,952,072,021,961,752,001,84
Kaldirac (Aktif/Ozkaynak) (x)43,2251,3248,3049,5550,9557,0249,9154,46
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,271,151,111,131,161,081,030,90
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)54,9058,8553,7856,2359,0761,4551,5949,12

Sık Sorulan Sorular

AGESA PD/DD oranı kaç?

AGESA hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 2,92 düzeyindedir. Sigorta sektörü medyanı 1,41.

AGESA ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AGESA özkaynak kârlılığı %54,9 düzeyindedir (Sigorta sektörü medyanı %33,9).

Sigorta sektöründen diğer hisseler

AKGRTAksigortaANHYTAnadolu Hayat Emeklilik A.Ş.ANSGRAnadolu SigortaQUICKQuick SigortaRAYSGRay SigortaTURSGTürkiye Sigorta

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AGESA canlı analizini aç →