FINEMAR AFYON Canlı Analiz →
AFYON
Afyon Çimento
10,96 ₺
+%2,81

Afyon Çimento (AFYON) Temel Oranlar

AFYON F/K oranı 28,76 ile Çimento sektörü medyanı olan 23,85 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %1,8 düzeyinde; Çimento sektörü medyanı %5,6.

Güncel Çarpanlar

F/K
28,76
PD/DD
0,50
Piyasa Değeri
4,38 Mr ₺
FD/FAVOK
2,19
F/Satış
0,84

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/92026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,192,011,812,362,982,482,082,80
Likidite (Asit-Test) Orani1,831,501,231,922,502,091,662,46
Nakit Orani1,060,590,591,010,870,880,971,62
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)15,3614,7716,9112,739,8410,9014,6311,59
Finansal Borc Orani (%)2,842,070,070,080,140,200,220,27
Ozkaynak Orani (%)84,6485,2383,0987,2790,1689,1085,3788,41
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,580,580,520,500,530,550,560,57
Stok Devir Hizi9,317,975,428,809,018,177,049,61
Alacak Devir Hizi4,875,135,745,434,295,726,376,73
Borc Devir Hizi5,454,975,623,835,355,405,763,98
Ozkaynak Devir Hizi0,660,670,620,570,590,620,650,65
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)75,0171,1163,6367,1885,1363,8457,3254,25
Stokta Kalma Suresi (gun)39,2045,7867,3041,4840,5044,6651,8237,99
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)66,9673,4364,9095,4068,1767,6263,3891,74
Nakit Donusu (gun)47,2543,4766,0313,2757,4640,8845,760,51
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,490,850,832,784,463,957,526,36
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)1,751,001,003,184,954,438,817,19
ROIC (%)4,657,423,755,516,014,6410,038,68
Brut Kar Marji (%)19,4214,1520,1219,1716,5810,9927,5225,38
Esas Faaliyet Kar Marji (%)14,439,4113,7414,2111,313,7520,2719,20
FAVOK Marji (%)26,5421,4227,8826,7025,4820,3434,8731,83
Net Kar Marji (%)-1,43-9,27-7,926,232,70-0,4312,8513,24
Hisse Basina Kar (TL)0,380,200,190,600,880,721,381,07
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)28,389,5620,1225,5324,98-5,1927,5228,21
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)22,956,0913,7421,3222,66-12,4120,2715,83
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)35,2416,4627,8829,7133,196,1234,8732,35
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,88-10,31-7,9214,907,40-13,4212,8526,63

Sık Sorulan Sorular

AFYON PD/DD oranı kaç?

AFYON hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,50 düzeyindedir. Çimento sektörü medyanı 1,10.

AFYON FD/FAVOK oranı kaç?

AFYON için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 2,19 düzeyindedir.

AFYON F/Satış oranı kaç?

AFYON hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,84 düzeyindedir.

AFYON ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AFYON özkaynak kârlılığı %1,8 düzeyindedir (Çimento sektörü medyanı %5,6).

Çimento sektöründen diğer hisseler

AKCNSAkçansaALBTNAlbayrak Hazır BetonBASCMBaştaş Başkent Çimento SanayiBOBETBoğaziçi BetonBSOKEBatıçim ÇimentoBTCIMBatıçimBUCIMBursa ÇimentoCIMSAÇimsa

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AFYON canlı analizini aç →