FINEMAR AEFES Canlı Analiz →
AEFES
Anadolu Efes
16,22 ₺
-%0,31

Anadolu Efes (AEFES) Temel Oranlar

AEFES F/K oranı 9,57 ile Meşrubat / İçecek sektörü medyanı olan 9,57 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %8,0 düzeyinde; Meşrubat / İçecek sektörü medyanı %10,5.

Güncel Çarpanlar

F/K
9,57
PD/DD
0,76
Piyasa Değeri
96,04 Mr ₺
FD/FAVOK
3,11
F/Satış
0,33

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,031,031,031,051,020,991,131,19
Likidite (Asit-Test) Orani0,770,760,760,840,800,750,850,92
Nakit Orani0,280,280,360,380,320,280,510,50
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)74,6673,2273,7475,4476,2475,2576,1475,48
Finansal Borc Orani (%)21,4121,6822,4823,9725,6926,3522,3420,99
Ozkaynak Orani (%)25,3426,7826,2624,5623,7624,7523,8624,52
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,660,680,640,630,640,720,750,80
Stok Devir Hizi5,776,135,135,715,435,875,105,47
Alacak Devir Hizi6,027,5810,016,966,108,3212,458,30
Borc Devir Hizi3,353,973,333,153,084,003,403,19
Ozkaynak Devir Hizi2,682,622,532,562,742,963,113,51
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)60,6148,1536,4652,4359,8243,8529,3243,98
Stokta Kalma Suresi (gun)63,2759,5271,1263,8767,2462,1471,6366,72
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)109,1091,96109,54116,03118,4491,22107,38114,37
Nakit Donusu (gun)14,7815,70-1,960,278,6314,76-6,43-3,67
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,022,162,172,402,853,313,725,63
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)7,998,058,259,7712,0013,3515,6122,96
ROIC (%)8,858,889,109,7710,7211,1815,9917,87
Brut Kar Marji (%)37,8835,8437,7037,3135,5331,7439,3439,59
Esas Faaliyet Kar Marji (%)11,326,8810,5511,958,821,9811,2613,46
FAVOK Marji (%)16,9012,9216,2217,0114,098,0716,5118,00
Net Kar Marji (%)4,723,223,676,145,293,895,677,58
Hisse Basina Kar (TL)1,701,621,511,671,902,002,223,33
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)39,4435,8439,3440,4038,2931,7438,1641,27
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)14,716,884,7117,3913,811,980,9216,04
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)19,9412,9212,8822,1018,488,079,4920,55
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)5,863,22-6,677,636,313,89-3,339,00

Sık Sorulan Sorular

AEFES PD/DD oranı kaç?

AEFES hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,76 düzeyindedir. Meşrubat / İçecek sektörü medyanı 0,76.

AEFES FD/FAVOK oranı kaç?

AEFES için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 3,11 düzeyindedir.

AEFES F/Satış oranı kaç?

AEFES hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,33 düzeyindedir.

AEFES ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AEFES özkaynak kârlılığı %8,0 düzeyindedir (Meşrubat / İçecek sektörü medyanı %10,5).

Meşrubat / İçecek sektöründen diğer hisseler

CCOLACoca-Cola İçecek A.ŞERSUErsu GıdaKNFRTKonfrut GıdaKRSTLKristal KolaORCAYOrtaköy Çay SanayiPINSUPınar SuPNSUTPınar SütTBORGTuborg

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AEFES canlı analizini aç →